Bylo nás pět, posbírali jsme se s absolutní přesností dle domluvy.

Členové výpravy:
Řidič – Martin Labský
Navigátor – Pepa Bajgar
,,Prudič“ – Tomáš Šoukal
Nováčci – Ondra Potančok a já (Jirka Zajac)

Vyrazili jsme něco po 5. hodině ráno z Třebíče. Pořádně jsem nevěděl kudy a kam se pojede, protože jsem tam ještě nikdy nebyl, ale měli jsme zkušeného navigátora Pepu.

Cesta byla příjemná, jeli jsme po všech možných i nemožných silnicích a zkratkách ,,delší a o to horší cesta“ no, ale byla krásná s výhledy na krásné kopce a pastviny v Rakousku. Všem se cesta líbila až na jednoho člena výpravy, ten nám chtěl mermomocí ukázat, kde zůstali stát, když jim vypovědělo službu auto někdy před lety. Chtěl jet jinou cestou, snažil se lanařit řidiče, aby zatočil a změnil směr krasojízdy. Řidič se nedal, pokračovali jsme dále jak bylo v plánu.

Čím blíže jsme byli vápencovým skalám, tím méně bylo vidět, padl mlžný opar. Ale i tak jsme klidným tempem po cca 3 hodinách jízdy dorazili na parkoviště. Vyrazili jsme ke skalám, po 15 minutách chůze se nám začaly ukazovat krásné věže této oblasti. S Ondrou jsme si vybrali doporučenou krásnou cestu na rozlezení po hraně jednoho skalního žebra. Dál jsme pokračovali na jiné věže a větší výzvy.

Mohu říci, že oblast Peilsteinu je velice rozmanitá jak charakterem horniny (krásná madla, pevné dírky, řezavé lišty, spáry, komíny i zvětralé vápno), tak i obtížností. Najdete tam snad všechny a to v hojném počtu. Jsou to převážně sportovní cesty, takže postačí lano 60m.

Takže doporučuji každému, kdo tam ještě nebyl, vyrazte, ale bacha na sluníčko, docela to tam peče…

Lezli jsme v Sektorech: Matterhorn,Vegetarierwand, Cimone.

Autor: Jiří Zajac

fotogalerie >>