Počasí v posledních dnech lezeckým nadšencům moc nepřálo. Překližky, práce a právě toho počasí jsme měli už plné zuby, když tu předpověď hlásí naději. Pouhé dva, tři dny oteplení a žádný déšť. Volba je tedy jasná, dlouhodobě plánovaný trip za lezením na Slovensko klapne. Začíná tedy několikadenní, nervy drásající domlouvání kdo, kdy, jak pojede a jestli vůbec (klasika 😊).

Domluveno!

Byl pátek 17.5.2019, všichni rychle utíkáme z práce – až na Romana, ten nějak nestihl utéct a následně na něj 20 minut čekáme (zpoždění – klasika č.2 😊) – a vyrážíme naloženi ve dvou autech, v počtu jedenácti nadšenců. Ještě malá zastávka u Brna na benzínce, přibrání posledních dvou členů výpravy, doplnění pitného režimu a jedeme. 

Někteří ještě ani zdaleka nestihli dokončit své monology, vtipy a doříct vše, co chtěli a byli jsme na místě. 

Parkovali jsme za tmy, pro mnohé na známém parkovišti. Vřele jsme se přivítali a urychleně hledali zdroj točeného piva a něčeho k snědku. Zanedlouho už jsme seděli v krásné hospůdce, kde jsme ještě vyprosili poslední kapustnice, točené pivo a dokonce dokoukali zápas Čechů na MS. U auta jsme ještě lehce okoštovali pár oddílových vzorků pálenky a ulehli do spacáků. 

Ráno kolem 8. (někdo dříve, někdo později) jsme vstali, sbalili spacáky, nachystali svačiny a vyrazili konečně ke skále. S pár nutnými zdrženími v důsledku kombinace výborné kapustnice, piva a pálenky, už ale stojíme na kopci pod monumentálním skalním masivem. Okamžitě jsme se pustili s vervou do lezení. Někteří s tak velkou, že si při první cestě pořádně odskočili a ještě si předtím urvali poutka v prstu, ale ani to nikoho neodradilo. Kámen drží, nikde nic omydleného, cesty nádherné, počasí jakbysmet. Po nespočtu přelezených pětek se mnozí z nás pustili do vyšších čísel. Šest, sedm mínus, sedm, sedm plus a jeden z nás dokonce drtil zjevně moc nelezenou osmu. Kterou sice tentokrát nepokořil, ale aspoň si prověřil a omlátil o skálu svého jističe. V odpoledních hodinách unaveni a spokojeni jsme si sbalili lana a batohy, zamířili k autu uvařit kávu a dojíst svačiny, případně dopít zbytky pálenky. Půlka z nás nasedla do auta a odjela spokojeně domů, ta druhá půlka těch odhodlanějších zůstala „drtit“ do neděle. 

Poznámka autora: Žádná Karolína či jiná žena se tohoto tripu s 11 muži určitě nezúčastnila!😊

 

Karolína

Hrádok pod Vtáčnikom