V sobotu 3.8.2019 se konaly závody “Rafiki Water Boulder Games 2019” pod Fajtovým kopcem ve Velkém Meziříčí. I když předpověď počasí, vzhledem k množství předpovídaných srážek a bouřek nebyla příliš příznivá, naše dva borce z TJ Alpin Jirku Zajace a Jirku Sedláka to neodradilo a těchto závodů se zúčastnili. Jedná se o lezení na 9 m vysoké nakloněné boulderové stěně nad vodní hladinou, v případě pádu lezec nepadá na boudelrmatku, jak je u boulderových stěn zvykem, nýbrž do vody retenční nádrže pro zasněžování sjezdovky na Fajťáku a to úplně nechceš 🙂

Ráno před začátkem závodů pršelo tak, že to vypadalo, že předpověď počasí tentokrát vyjde. Naštěstí po ranním intenzivním dešti vykouklo sluníčko, které se na nás usmívalo téměř celý den a jen párkrát během dne se objevila krátká přeháňka, která náladu nikomu nezkazila a nebránila v dalším pokračování závodů. 

V dospělácké kategorii se zúčastnilo 12 žen a 64 mužů. V prvním kole závodu měl každý ze závodníků 2 pokusy na 2 boulderech s měřeným časem výstupu. Na základě měřeného času postoupili závodníci do kola druhého, tentokrát vyřazovacího. U žen postoupilo 8 závodnic u mužů pak 32 závodníků. Jirka Zajac, který se takového závodu účastnil vůbec poprvé se probojoval na krásné 33 místo, škoda jen, že se jednalo o první nepostupovou pozici. I přesto bylo na Jirkovi vidět, že si závody parádně užil. Druhý z našich borců Jirka Sedlák, po loňské účasti již ostřílený matador, postoupil do druhého kola závodů z 18 pozice. Závody měly po celý den perfektní atmosféru, reprodukovaná hudba, originální moderátor a exhibice freeride mountain bikingu v přilehlém bike parku neměla chybu!!

Po exhibici MTB riderů a přestavbě cest pokračoval závod do vyřazovacího pavouka, do dalšího kola postupoval ten z lezců, který byl první v topu a pro druhého lezce závod končil. První vyřazovací kolo zvládl Jirka Sedlák výborně a postoupil do kola dalšího, v něm mezi sebou soupeřilo už jen 16 borců. Ve druhém vyřazovacím kole se Jirkovi nepodařilo o pouhých 0,5 s překonat soupeře, škoda, každopádně motivace do dalšího ročníku závodu… Více v přiloženém videu pod článkem…  

 

Závody v Mezu