Podzimní víkend 6.+7.října 2018 patřil skalám a to ne ledajakým. Vyrazili jsme na jih, na Pálavu. Protože jsem společně s Romanem Outulným a Jirkou Moudrým vyrazila až v neděli, nepotkala jsem se už s Jirkou Zajacem a Ondrou Potančokem, kteří lezli pouze v sobotu. Ale potkala jsem se tam s Pavlem Klementem a jeho synem Vašíkem, Pepou Bajgarem, Jirkou Zachou, Márvem Labským a Tomíkem Šoukalem.

Přišli jsme ke skalám v době, kdy kluci lezli na skále Martinka. Lezli jsme Střed plotny a Narovnaný střed. To jsme zvládli všichni, nejhorší je uklouzaný nástup na skálu.

Pak jsme se pomalu přesunuli k Obřímu kameni k severní stěně. Protože u Martinky na nás padaly odřezky větví, nebylo se čemu divit. Trefili jsme se termínem do čištění přírody. Kolem nás byl nespočet dobrovolníků, kteří ořezávali větve, řezali křoviny a jiné nálety, a pak vše shrabali na hromadu a spálili. Za to jim patří velký dík!

Na Obřím kameni se snažili Pepa s Jirkou Zachou vylézt Zajícovo neštěstí, ale bylo to opravdu neštěstí. Uklouzanost vápence jim to nedovolila, tak se přesunuli k Vzívající skále. My jsme se ale na Obřím kameni zdrželi a vylezli jsme si Narovnanou křížovou a Křížovou cestu…a začalo mírně kapat. Kolem jedné hodiny odpoledne se s námi rozloučil Pavel Klement s Vašíkem, že jedou za babičkou na oběd. Odjeli včas, začalo pršet o trošku víc.

I posádka našeho auta se přesunula k Vzívající skále. Tam už Tomík, Pepa, Márv a Jirka Zacha něco vylezli. Kluky jsme našli i podle smíchu. Jirka Zacha nás zásoboval historkami, co viděli a zažili při cestování po naší krásné zemi na kole. Nešlo se nesmát 😉 Při poslouchání zážitků jsme i lezli. My jsme  vylezli Přes vejce a Malý a Velký věšák. Někdo lépe, někdo s pádem. Někdo krásně na prvního, někdo s obtížemi na druhého. Ano, to druhé platí o mně. Ani drobný déšť nám ale lezení nezkazil. Kolem čtvrté odpoledne jsme se rozhodli pro ukončení našeho lezení. Samozřejmě, když už jsme byli v této oblasti, nákup burčáku domů nemohl chybět. Nešoféři nevydrželi a cestou domů samozřejmě ochutnávali, co nakoupili. Čest řidičům.

autor: Radka Svobodová

fotogalerie >>

Podzimní lezení na Pálavě

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *