Než začnu psát o samotných závodech, zmíním jejich přípravu. Protože ono to chystání zabere víc času než závody samotné.
V pátek 27.prosince 2019 jsme se začali pomalu scházet, abychom chyty sundali, umyli, zkontrolovali šrouby a buldoky…aby pak mohli stavěči postavit nové závodní cesty. Mnozí z nás odcházeli opravdu večer. Myslím, že Jirka S., Karolína B. a Vašek tam asi i spali…jinak to nemohli stihnout.
A už je to tady, sobota 28.prosince 2019. Rychle nasnídat a šup do auta, abych byla nejpozději v 9:45 na stěně. Tyto závody jsme měli za úkol zvládnout celkem tři disciplíny. Lezení na obtížnost, na čas a boulder. Závodili jsme ve třech kategoriích: muži, ženy a děti.
Jako první disciplínu jsme zdolávali žlutou cestu nad dveřmi s malým stropem, ženy s již nataženým lanem, muži to měli horší, lano za ně nikdo nenatáhl.
Pak jsme lezli na rychlost žlutou cestu v místě bývalého boulderu. Tuto disciplínu na plné čáře vyhrála Lída. Nejeden horolezec – myšleno opravdu muž – kvůli jejímu bravůrnímu výkonu noc či dvě měl špatné spaní 😉
Pak jsme se přesunuli opět k lezení na obtížnost, tentokrát jsme lezli modrou cestu nalevo od nářaďovny. Chyty byly krásné, madlovité. Ženy měly lézt pouze do bodu 3, kam měly natažené lano, ale Lída nám ji protáhla až do bodu 4. A nakonec Karolína B. až do cílového bodu 5. Cílový bod 5 byl vedle krápníku a do něj lezli všichni muži na prvního.
Další cesta na obtížnost nás vrátila na stěnu bývalého boulderu. Musím říct, že tato červená cesta už nebyla moc lehká, také jsem z ní vypadla 🙂 Ale ostatní holky a kluci ji zdolali do bodu 5, který byl ve stropě.
Poslední nelehký úkol nás čekal v podobě dvou boulderů. Kde se ukáže nejen síla, zdatnost, rovnováha, výška, ale i přemýšlení, jak na to. V této cestě byly nám ženám přimontovány chyty navíc. Nejhezčí podívaná byla na boulder vpravo, který byl zakončen parádním skokem. Pro někoho na chyt, pro jiného do žíněnky.
Abych nezapomněla na dětskou kategorii, tak děti lezly dvě cesty na obtížnost a také na rychlost. Holky i kluci v jedné dětskě kategorii.
Kolem čtvrté hodiny odpolední přestalo být cítit ze vzduchu jak magnézium, tak napětí. Protože bylo po všem. I poslední klání mezi Karlem K. a Štěpánem o první místo bylo u konce. Karel v lezení na rychlost zvítězil, a tak nemusel složit funkci vedoucího oddílu, jak před rozhodujícím soubojem avizoval.
A kdo skončil na stupních vítězů?

Muži:

1. Karel Konečný
2. Štěpán Ježek
3. Jirka Zajac

Ženy:

1. Ludmila Ježková
2. Karolína Blahová
3. Petra 

Děti:

1. Klára Říhová
2. Klára Zachová
3. Karel Konečný

 

Sláva vítězům, čest poraženým! Byl to krásně strávený den s přáteli 🙂

Radka

 

Alpin Match 2019 článek + video + fotky (aktualizováno)