Po prvních dvou ročnících našeho lezeckého Alpin Machte následovala roční pauza z důvodu lockdownu a nemožnosti vůbec takové akce pořádat. Naštěstí se nám letos ten třetí ročník uspořádat podařilo a jak to tedy bylo?

27 prosince ráno v 8:00 (né v 10:00) byl sraz  a začala několikrát avizovaná brigáda na naší lezecké stěně. Díky hojné účasti 19 členů oddílu se podařilo udělat spoustu práce, postavit lešení, doplnit a vyměnit buldoky, sundat 2/3 chytů ze stěny, následně je umýt a nachystat závodní cesty na druhý den, kdy se konal Alpin Match no. 3. Doplnilo se i nové fixní jištění, aby se nám zase o něco lépe lezlo.

Jirka S. s Vaškem to brali zodpovědně a nakonec se jim podařilo připravit 5 cest na obtížnost s topem ve stropě u krápníku, 3 bouldery a já se ujal stavby cesty na rychlost. Kolem desáté večer se zdálo býti vše hotové a šlo se domů načerpat síly na nadcházející den.

Závody bylo v plánu odstartovat v 10:00, několik z nás se sešlo o něco dříve, dořešit pár drobností, trochu uklidit, doladit boulder a připravit lavičky pro publikum. Jako startovné bylo v pozvánce uvedeno vánoční cukroví, o občerstvení po dobu závodu tedy nebyla nouze. A jak je zvykem v TJ Alpin, závodníci se trousili jako švábi na pivo a startovalo se s půl hodinovým zpožděním. Výsledný počet závodících byl 16. Před samotným startem proběhlo losování startovních pozic a díky 5 liniím se začalo souběžně ve 3 z nich závodit. Po nastoupení do první žluté linie bylo všem jasné, že to nebude žádná legrace a že každé povánoční kilo navíc bude v tom stropě sakra znát ? Po přelezení všech cest na obtížnost následovalo lezení na rychlost, kde každý měl 3 pokusy na zdolání cesty v co nejkratším čase. A nakonec nás čekali tři vypečené bouldery.  Celý průběh řádně zapisovala Eliška, za což jí děkujme, stejně tak přihlížejícímu publiku, které náležitě povzbuzovalo své favority na vítězství. Celé závody měli super  atmosféru a určitě se všichni těšíme na příští ročník. Klukům stavěčům patří velké díky a taky všem, kdo po závodech zůstali a postavili nové cesty pro naše pravidelné návštěvníky, díky.

Dospělí:

 1. Martin L. a Štěpán J.
 2. Jiří V.
 3. Karel V.
 4. Pavel J.
 5. Lída J.
 6. Jiří Z.
 7. Roman O.
 8. Tomáš Š.
 9. Jirka M.
 10. Pavel K.
 11. Tomáš P.
 12. Pavel J.

Mládež:

 1. Adam L.
 2. Klárka Z.

 

Alpin Match 2021 – článek + fotogalerie + video