Když už se někdo snaží něco podnikat po desáté, je to nejen významné svým počtem opakování, ale pravděpodobně to také muselo mít v minulosti úspěch a smysl.

Sobotní ráno na parkovišti to zdálky i bližšího pohledu z počátku vypadalo na návrat opozdilců z flámu.

Očekávaný hlouček kamarádů se zúžil na dva povídající si na osvěžujícím slunečním svitu, k zahlédnutí byli také dvě osůbky v autě. Vypadalo to na soukromý ranní výběh.

Stačilo však počkat do 6 min. po avizovaném času odchodu ke startu a běžci a po škemrání (mělo smysl, protože jsme tím připravili o plánovanou procházku dva z našeho kruhu) i motorizovaná podpora byli v plném počtu. Tedy víc lidí, malých lidí (říká se jim děti, ale jsou to také lidé), zvířat, … už jednoduše nedorazilo.

Vlastní závod byl odstartován na obvyklé značce u lávky nad hrází Libušínského čili Máchova jezírka sličnou blondýnkou z Prahy.

Trať byla značena moukou, abychom zanechali alespoň uhlíkovou stopu nízkých emisí. Obavy, že po předchozích deštích bude závěrečné stoupání na úpatí tvořeno vysokou vrstvou bahna a vody, se v plném rozsahu nepotvrdily. Dalo se to zvládnout téměř čistou a suchou nohou.

Fanoušci, právě na tomto úseku trati brutálního trháku, závodníkům podpořili morálku a hnali je do závěrečného vydání se ze sil a dechu.

Kameraman tentokrát dostal správné instrukce ohledně přístupu do cílového prostoru, a tak je možné ve videu spatřit výsledek soupeření v plném rozsahu.

Kdo si dones (bylo mu pomoženo) spořádal na ohni opečené buřtíky a svlažil se drinkem. Nebyl snad nikdo, kdo by seděl o hladu a žízni (?).

Gratulujeme vítězi! A odvaze a snaze všech běžců.

Děkujeme všem, kteří přišli: Jirka a Martina Z. (speciální dík za dopravu a vynášku našich batůžků), Pepa, Pavel J. a Eliška, Zbyněk, Tomáš P., Luděk a Klárka, Jirka V. a jeho kočky z Prahy, Roman, rodina Moudrých (kočárek, dron), Ježčíci (díky za povyk v kopci) s fenou, Karolína s mimčou, Dan aka princ na hnědém koni (opravdu to byl kluk, ten kůň), Lukáš na kolobrndě s kamerou, ….  Snad nebylo na nikoho zapomenuto.

Co nám mohlo chybět? Hlavní pořadatel, tradiční šampaňské pro vítěze, větší počet účastníků, oddílové pivo a příp. buřt. Možná.

Ze třetího místa všechny zdraví Pavel Kl.

 

PS: díky Lukášovi Charvátovi za spolupráci při dokumentaci celé akce!!

 

  1. Pavel Jan. – 24:30
  2. Zbyněk C. – 24:39
  3. Pavel K. – 28:02
  4. Jiří V. – 28:23
  5. Roman O. – 28:32
  6. Tomáš P. – 34:04
  7. Josef B. – 36:43
  8. Luděk a Klárka Ř. – 45:44

 

 

 

 

 

Běh na Pekelňák no.10 (článek, video, fotky)