Víkendové zahájení lezecké sezóny 2024 proběhlo po odhlasování většiny členů na nové lokalitě, a to na Kašparově mlýně u řeky Rokytná. Skály u Kašparova mlýna se nacházejí cca 600 m od samotného mlýna. Zázemí ve mlýně nabízí jak ubytování v super kajutách ve vnitřních prostorách, tak možnost stanovat na louce, případně zaparkovat obytňák…

Letos nám počasí úplně nepřálo a pár dní před zahájením spadlo velké množství srážek a položené skály na Kašparově mlýně byly značně promočené. Ale to neodradilo pár lezení chtivých účastníků se v pátek navečer ke skalám vydat a vylézt si pár cest…

Postupně se dostavila většina lezců, lezkyň, partnerek, partnerů a dětí, tentokrát v počtu cca 45 lidí. Všichni se ubytovali, postavili stany, zaparkovali obytňáky a přesunuli k ohni a společenské zábavě.

Večer probíhal jak je u nás zvykem u ohně za popíjení různých alkoholických i nealko nápojů a opékání špekáčků, klobás různých velikostí, tvarů i chuti. Probírání lezeckých úspěchů a plánů na další lezení v nadcházející sezóně.

V sobotu ráno nás přijel navštívit Ivoš (autor většiny lezeckých cest na Kašparáku), aby nám představil nově budovanou lezeckou lokalitu. A tak většina z nás zvědavců testovala nově udělané cesty a zbytek lezl na Kašparáku. Po poledni přišla trocha deště a silnějšího větru, který se nám snažil odnést party stan, ale podařilo se nám ho ubránit a zábava mohla pokračovat dál. Na Kašparově mlýně není téměř žádný signál, internetový a mobilní klid byl příjemným bonusem. Jen právě probíhající mistrovství světa v ledním hokeji bylo sledováno za pomoci malého rádia a vysílaní českého rozhlasu…  

S blížícím se večerem jsme se opět přesunuli k ohni a za zpěvu, hry na kytaru se většina bavila až do ranních hodin…

V neděli ráno se ještě několik lezců přesunulo na skály u Kašparaku a zdolali pár cest a následně se vydali všichni zpět ke svým domovům.

Roman

 

 

 
 

Zahájení lezecké sezóny na Kašparově mlýně 2024